074-7010772
סיני אילת ת"א ירושלים נצרת
צלילה באילת
אברהם

אברהם

צלילה באילת – המדריך השלם של אברהם לכל מה שצריך לדעת על צלילה באילת

הים האדום טומן בחובו עולם עשיר ומרתק, רווי בשוניות אלמוגים, דגים ויצורים ימיים שונים, וזה מה שהופך את אילת ליעד המובילים בארץ וגם בעולם לצלילה. החופים היפים עם המים הצלולים ושוניות האלמוגים, מושכים אנשים רבים לקחת קורס צלילה באילת, ואכן רבים מתארים כי עבורם זו הייתה חוויה ממש משנת חיים. בכדי לחוות את העולם התת ימי לא חייבים לעשות קורס צלילה, ישנם סוגים שונים של חוויות צלילה שהמועדונים השונים מציעים ללקוחותיהם. ריכזנו עבורכם את כל מועדוני הצלילה הטובים ביותר המצויים באילת ומידע המפרט אודותיהם ואודות הקורסים שהם מציעים.

תוכן עניינים

הרצון לעבור קורס צלילה באילת עשוי להיות הסיבה המרכזית שלשמה אתם מגיעים לעיר – אך הוא עשוי גם להיות חוויה נלוות לחופשה שכך או כך תכננתם לכם בעיר המרוחקת והמיוחדת בעלת האטרקציות השונות. כך או כך אתם כנראה צריכים מקום ללון בו במהלך השהות שלכם בעיר, שכן קורס לרוב אורך מספר ימים ואפילו מעל לשבוע ימים (תלוי בקורס שבחרתם).  אנחנו מזמינים אתכם לבקר באתר של אברהם הוסטל ולראות את מגוון אופציות הלינה שההוסטל מציע למבקרים. שימו לב שהזמנה ישירה מהאתר שלנו תוכל להעניק לכם את הדילים הכי שווים ומשתלמים. מעבר לאופציות לינה שונות והשירותים שההוסטל מציע (בר קוקטיילים, חלל לאונג' מפנק, מטבח אורחים, חדר כביסה, בריכה ועוד), ישנם סיורים שווים במיוחד שיוצאים מההוסטל ויכולים להוסיף על חווית השהות שלכם בעיר מלבד לחוויה שתקבלו במהלך קורס צלילה באילת, ביניהם הפלגה בים האדום, טיול ג'יפים, סיור שנירקול, הדרכות גלישה ימית ועוד. מוזמנים להציץ גם בפוסט שלנו: אטרקציות באילת ובדרך אליה – כדי לגלות איזה עוד אטרקציות יש לאילת להציע.

בטרם תחליטו על מועדון צלילה באילת שדרכו תיקחו קורס צלילה נסביר לכם קצת על סוגי הצלילות השונות, ההסמכות וכל מה שרלוונטי לפני שניגשים לבחור איפה לעשות צלילה באילת.

צלילה באילת

מה הן סוגי הצלילות השונות?

צלילה חופשית

צלילה ללא עזרי נשימה. לרוב משתמש הצולל בסנפירים ושנורקל, הוא יורד לעומק הרב ביותר אליו הוא יכול להגיע ולזמן המרבי שהוא מצליח ועולה.

צלילת סקובה

זו למעשה הצלילה המוכרת הדורשת הסמכה והכשרה לשימוש בציוד צלילה. נעשה שימוש בצלילה זו לכמה מטרות: עבור צלילה ספורטיבית – המוכרת לנו כזו שמשמשת את הקהל הרחב למטרות הנאה, ומלבד זאת גם עבור צלילות טכניות (צלילות מערות, קרח ועוד), צבאיות, מקצועית (המשמרות כמקור הכנסה) ומדעיות.

אם אתם רוצים לקחת קורס צלילה באילת – כנראה שאתם מעוניינים בצלילת סקובה ספורטיבית. מאיפה מתחילים?

לפני שניגש לענייני צלילות נמליץ לכם להתנסות בצלילות שנורקלינג (סוג צלילה שכמעט כל מועדון צלילה באילת יכול להעניק את הציוד עבורו והדרכה) – מה שיאפשר לכם להתרגל לתחושה של שחיה ממושכת בים הפתוח ולפתח סקרנות לעולם שמתחת למים. כאמור, גם אברהם טורס מציעים סיור שנירקול חוויתי במיוחד.

תיאום ציפיות לקראת הצלילה

קודם כל תבינו למה אתם נכנסים על מנת לעשות תיאום ציפיות – תקראו קצת על צלילה, ובמה היא כרוכה, תנסו לשוחח עם מישהו שעבר קורס צלילה באילת, תיגשו למועדון הצלילה ותשאלו את כל השאלות כדי שתבינו הכי טוב מה מצפה לכם.

הדרך הטובה ביותר להתחיל את ההיכרות עם עולם הצלילה היא דרך צלילת היכרות באילת – צלילה קצרה יחסית בליווי מדריך המתפעל את הציוד. כך הצולל יכול ללמוד לעומק את סימני הידיים, להתרגל לתחושה של השהות מתחת למים ולמנוע לחץ מיותר של עור התוף. אם סיימתם את צלילה ההיכרות ואתם מרוצים אך טרם שבעים – כנראה אתם מוכנים לקורס צלילה. אם אתם מרגשים שקורס שלם קצת גדול עליכם, ישנה אופציה לקחת צלילת 'סנובה' – שבה ציוד הצלילה נישא על מזרן ים מעל הצולל, אשר איננו מגע לעומק אבל חווה במידה מספקת את העולם שמתחת למים.

בחרתם ללכת על זה ולהירשם לקורס צלילה? נהדר! רק שימו לב – מדובר בקורס מחייב שאורך מספר ימים ומצריך למידה של חומר ונוכחות בשיעורים.

צלילה באילת

מה זה העניין הזה של הכוכבים?

פעילות הצלילה בישראל היא פעילות מעוגנת בחוק הצלילה הספורטיבית, שעל פיה כל צולל מחויב בהסמכה רשמית מקצועית על מנת לעסוק בפעילות. קורס הצלילה הוא מה שמעניק לכם למעשה את ההסמכה הזו והוא נחלק לדרגות המגדירות את עומק הצלילה אליו יכול הצולל לרדת.

בוגרי קורס כוכב אחד: החל מגיל 12, רשאים לצלול עד עומק 20 מטר בליווי בן זוג עם דרגה אחת לפחות גבוהה יותר.

בוגרי קורס כוכב שני: החל מגיל 15, רשאים לצלול עד עומק 30 מטר בליווי בן זוג בדרגה מקבילה או גבוהה יותר.

בוגרי קורס כוכב שלישי: רשאים לצלול עד עומק 42 מטר בליווי בן זוג בדרגה מקבילה או גבוהה יותר.

הרבה מן המועדונים מציעים קורס משולב של 1+2 כוכבים וזאת בכדי ליצור רצף לימוד מזורז המאפשר לצולל להיות פחות תלוי במלווה.

הספוטים הכי שוים לצלילה באילת

אתר ה"נץ" או בשמו הנוסף "היתוש" – המקום הכי מגניב לצלול בו באילת ביי פאר. מדובר בספינת סיור קטנה וישנה ששימשה כספינת פטרול של חיל הים, היא ניצבת על קרקעית הים בעומק 30 מטרים ואורכה כ-12 מטר. כיום הספינה משמשת כאתר צלילה מגניב בסביבה טבעית והיא מלאה באלמוגים ודגים יפיפיים. 

מיקום: חוף אלמוג צפונית לחוף הברביץ'

חוף האלמוגים – רבים ממועדוני הצלילה שנציע פה מציעים קורסי צלילה בחוף זה ולא סתם, זהו אחד האתרים הטובים ביותר באילת לצלילה. רצועת חוף זו נחשבת לשמורת טבע מוגנת, באזור מים צלולים ושונית האלמוגים הצפונית ביותר בעולם, ומרהיבה ביופייה. 

למיקום המדוייק

גן הצלופחים – בסמוך לאתר ספינת הנץ ישנו מדרון חולי שמתחיל בעומק של 6 מטרים ומגיע לעומק של 18 מטרים. באתר זה תמצאו אלמוגים יפים אך מה שמייחד אותו הוא שהוא מהווה בית עבור צלופחי גן המציצים מתוך החולות.

מיקום: כמאה מטרים צפונית לגדר של חוף אלמוג בצמוד לחוף קלאב מד

אתר המערות – אתר רדוד יחסית בעומק של כ-7 מטרים בחוף הדרומי של אילת. באתר שלוש מערות ומספר מעברים תת ימיים אשר ניתן להציץ לתוכם ואת אחת מן המערות ניתן לחצות מה שמייצר חוויה קסומה במיוחד של צלילה. במקום נמצאים אלמוגי כרוב גדולים ויש בו יצורי ים רבים מה שמאפשר חוויה מגוונת באתר אחד. 

מיקום: חוף דרומי 'המערות', קצת אחרי חוף המגדלור

צלילה באילת

אתר הגנים היפניים – אתר זה מהווה כרצועה ארוכה וייחודית של שונית אלמוגים מהממת במיוחד. מה שמיוחד באתר זה הוא שהוא מאפשר צלילה עמוקה לאורך מדרון המגיע לעומק של עשרות מטרים (מ-12 ועד 30 מטר עומק). הריף צבעוני ומלא בדגים ובעלי חיים נדירים כמו למשל דג הברקודה. צוללים טכניים גם יוכלו לרדת לעומק של 45 מטר ולהגיע עד ספינת הזכוכית הנמצאת בעומק המצולות.

למיקום המדוייק

מועדוני צלילה באילת – הרשימה המלאה

דיפ סיאם

מועדון הצלילה דיפ סיאם הוא למעשה שילוב של שני מועדוני צלילה ותיקים המתמחים בצלילה ספורטיבית, קורסים, פעילויות צלילה, צלילות מודרכות, צלילות היכרות ואפילו ספארי צלילה. המרכז מוביל פרויקטים ימיים מיוחדים וכן מהווה אתר להכשרת מדריכים. מועדון צלילה זה גם מהווה כנציג הרשמי בישראל של ארגוני צלילה הבינלאומיים והמתקדמים TDI/ SDI/ ERDI מה שמעניק לו גם את שמו הטוב כמועדון איכותי ובטוח.

טלפון ליצירת קשר: 054-2444050

חוף אלמוג, אילת

מנטה מבית ישרוטל

מרכז צלילה מנטה (לשעבר רד סי ספורט קלאב) קיים כבר למעלה מ-40 שנה, הוא ממוקם בצמוד לשמורת אלמוגים ומציע מגוון קורסים מקצועיים ופעילויות חוויתיות: פעילויות צלילה למתחילים (צלילת היכרות ושנירקול מודרך, קורס בסיסי למתחילים – כוכב אחד, כוכב שני, ו-1+2 משולב), פעילויות צלילה למוסמכים, קורסי צלילה בסיסיים, וקורסי צלילה למתקדמים הכוללים התמחויות, קורסי הדרכה ועוד. המועדון מציע גם הטבה על לינה לחניכי הקורסים, חברי מועדון וצוללים הצוללים במרכז.

טלפון ליצירת קשר: 08-6333666

חוף אלמוג, אילת

U-DIVE

מועדון צלילה מהטובים באילת הידוע בקרב צוללנים בשל האווירה המשפחתית והשירות האדיב שהוא מעניק. הוקם בשנת 2006 וממוקם בחוף 'קורל ביץ'. המועדון מציע מגוון של אפשרויות צלילה במחירים אטרקטיביים (ביניהם צלילות היכרות, צלילות מודרכות ועוד) וכן מספק אפשרות להשכרת ציוד.

למי ששוקל לקחת את זה צעד קדימה ולהמשיך לקריירה בצלילה, המועדון ישמח להעניק פרטים על המקצוע וללוות בסיום הקורס עד לשילוב בענף הצלילה עם הזדמנויות לעבוד גם בחו"ל.

טלפון ליצירת קשר: 0505209996

קורל ביץ', אילת

ריף הדולפינים – מועדון צלילה

ריף הדולפינים באילת הינו אתר ייחודי מסוגו בארץ ובעולם המאפשר לקהל המבקרים ליהנות מסביבה ואווירה טבעית, תוך צפייה בדולפינים בבית גידולם הטבעי. המרכז מציע ליהנות מקרבתם של הדולפינים בכמה אופנים אחד מהם הוא באמצעות צלילת היכרות מודרכת.

כל מי שגילו מעל 8 שהינו בעל בריאות תקינה ומרגיש בנוח במים יכול להשתתף בצלילה שכזו ללא צורך בידע או ניסיון קודמים בצלילה ואפילו ללא ידע בשחייה.

טלפון ליצירת קשר: 08-6300111

חוף ריף הדולפינים, אילת

צלילה באילת

מרכז צלילה פלמידה

פלמידה הינו מועדון הצלילה המומלץ ביותר על ידי 'טריפ אדוויזור'. הוא משתייך לארגון צלילה בינלאומי  I.A.N.T.D.  המועדון המציע קורסי צלילה כוכב 1+2, צלילות רענון, צלילות היכרות, צלילות לילה, צלילות עם מחשב, צלילות סקוטר ועוד. 

טלפון ליצירת קשר: 072-3334740

דרך מצרים 6, אילת

אקווה סטאר

מועדון זה ממוקם בחוף אלמוג בסמוך לאתרים היפים של אילת. המועדון ידוע בציוד האיכותי שהוא מספק ובלוחות הזמנים הגמישים שלו. כמו כן המועדון מציע אתרי צלילה רבים בים האדום המתאימים לכל מני רמות ניסיון ולוח הזמנים הגמיש אשר מתעדכן כל שלושה חודשים מאפשר גיוון ועניין לצוללים הקבועים והחדשים. ההדרכה הינה בקבוצת קטנות וצוות המדריכים המנוסה מעביר את חומר הלימוד בצורה מקצועית, באווירה מהנה ובשפות שונות. 

המועדון מציע צלילות מודרכות, צלילת היכרות, צלילת ריענון, ראפטינג בקייק שקוף, קורסי צלילה שונים ומגוונים וביניהם ניווט תת ימי, ספינות טרופות, צילום תת ימי ועוד. כמו כן, עם אקווה סטאר תוכלו גם לקחת צלילה בצוללת אישית – צוללת יחיד צהובה לצלילה אישית שלא מצריכה צורך בבלוני אוויר או חיבור לסירה – למשך 30 דק וללא צורך בניסיון מוקדם.

טלפון ליצירת קשר: 08-9103767

חוף אלמוג, אילת

כפר הצוללנים

כפר הצוללנים הוא עסק משפחתי, שמנוהל באווירה חמה ומחבקת. המועדון ממוקם מול שמורת האלמוגים בחוף הדרומי באילת, בה מצויים אתרי צלילה רבים, מהממים, במרחק הליכה. המועדון מכשיר את המדריכים למשך שנתיים מה שמבטיח רמת בטיחות גבוהה ושירות איכותי. המועדון מסמיך לכל הדרגות באמצעות הארגון הבינלאומי SSI דרך האינטרנט – כך שגם אם במקרה אבדה לכם התעודה ניתן להדפיס אותה בכל מקום וזמן. המקום מספק שירותים שונים ובהם מקלחות עם מים חמים במשך כל השנה, מזנון פעיל (אשר העניק למועדון זה גם את השם "כפר הזוללים" בזכות האוכל הטרי והטעים שמגיש), בר שתיה, אינטרנט אלחוטי, חנות צלילה וחניה ללא תשלום מול כניסת המועדון ללקוחות.

טלפון ליצירת קשר: 08-6372268

החוף הדרומי, אילת

צלילה באילת

לאקי דייברס

מועדון זה הוקם בשנת 1977 ונחשב לאחד מהמועדונים הותקים באילת לצלילה. ממוקם ממש על חוף הים כ-20 מטר מק המים באתר יפהפה. המועדון מציע קורסי צלילה לכל הרמות החל מצלילת סקובה דייבר כוכב אחד/ שני כוכבים למתחילים, ועד קורסי התמחויות בצלילה, דייבמאסטר ומדריכים, למתקדמים. בנוסף, המרכז עורך צלילות מודרכות, צלילות ריענון וצלילות היכרות המיועדות לצוללים שלא הוכשרו בקורס ורוצים להתנסות בחוויית צלילה. המלצת זהב מאיתנו – המועדון גם מציע קוד הנחה בהזמנת לינה אצלנו באברהם הוסטל.

טלפון ליצירת קשר: 08-6323466

חוף אלמוג, אילת

NAUTILUS RED SEA

מדובר במועדון מקצועי המורכב אך ורק מצוות מדריכים ותיקים המשתייכים לארגון הצלילה הבינלאומי PADI, הגדול והמוכר. המועדון מציע מגוון רב של פעילויות צלילה – צלילות מודרכות בקבוצות קטנות, צלילות היכרות, קורסי צלילה לכל הרמות ולהתמחויות שונות. המועדון מציע גם "קורס גלה את הצלילה" – קורס היכרות של חצי יום, בשתי צלילות תוכלו לרכוש כמה כישורים בסיסיים וקרדיט להסמכה אם תהיו מעוניינים להמשיך להסמכה. 

טלפון ליצירת קשר: 073-7617700

חוף דקל, אילת

צלול

זה ה-מקום לעשות בו צלילה חופשית באיל, מועדון שהוא בית ללימוד ואימון בצלילה חופשית. מי שמעביר את הקורסים הוא אסף בנדל – מדריך צלילה חופשית ותיק ומנוסה של ארגון הצלילה החופשית הבינלאומית – Apnea International. בצלול תוכלו לקחת קורס צלילה חופשית שבה תלמדו כיצד להאריך את זמן עצירת הנשימה, כיצד להשוות לחצים בעומק, להכיר את כללי הבטיחות ואופן הנשימה המומלץ לפני ואחרי צלילה שכזו. מה שנהדר בקורס הזה הוא שבאמצעותו תזכו בביטחון רב לשהות במים ולצלול ותלמדו לעשות זאת באופן רגוע מהנה ובטוח. המועדון מציע קורסים שונים: צלילת היכרות עם הצלילה החופשית, קורס של שלושה ימים, קורס מקוצר של יומיים וכן קורסים מתקדמים.

טלפון ליצירת קשר: 050-3314033

ששת הימים 182, אילת

צלילה באילת

שתפו את הפוסט!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
עוד מהמגזין

AWARDS

אנו מודים לאורחים שלנו על שהכירו אותנו באופן נרחב והמליצו אותנו לפרסים מקומיים ובינלאומיים כה רבים.

תצוגת 360 מעלות של הלאונג'