02-6502200
אילת ת"א ירושלים נצרת
מקומות יפים בירושלים
אברהם

אברהם

10 מקומות יפים בירושלים שישמחו את הפיד שלכם באינסטגרם

יש כל מיני סיבות לבוא לטיול בירושלים, ואם אתן אוהבות לצלם אז ירושלים היא יעד הכרחי עבורכן. עם כל כך הרבה מקומות יפים בירושלים שהפכו לסמלים, ועם מגוון קהילות ותרבויות שממלא את הרחובות בפסיפס אנושי בלתי אפשרי. קשה לפעמים לדעת מה תהיה התמונה שתצליח לתפוס את הלב והדמיון. אז הנה הניסיון שלנו לייצר רשימה של 10 המקומות היפים ביותר בירושלים

תוכן עניינים

 

הכותל המערבי מרחבת התצפית במדרגות ‘מעלות רבי יהודה הלוי׳

אחרי שסיימתם לטפל בכל מה שקשור לפתק ולסדק בכותל, ואחרי שכבר צילמתם אין ספור תמונות של המתפללות (או המתפללים) שסביבכם. זה הזמן לפרספקטיבה רחבה יותר: מצאו את ‘מעלות רבי יהודה הלוי’ בקצה של הרחבה הגדולה, וטפסו עליהן עד שתגיעו לרחבה קטנה – סימן הזיהוי שלכם יהיה דגם המנורה המוזהב שתראו מולכם. זה הזמן להסתובב ולהעריך כמה מקומות יפים בירושלים קיימים – משמאלכם נשקפת רחבת הכותל הגדולה והלבנה, שעם ובלי אנשים מצליחה להיות מרשימה, כיפת הזהב מנצנצת מאחוריה, גן דוידסון בירוק ולבן מימין ובין לבין משובצים עוד בניינים עתיקים, שמורים היטב. 

קשה למצוא זוית צילום שתצליח ללכוד את התמונה המלאה של הנוף במקום, ועדיין הניסיון שווה – כל אחת מהזויות שתמצאו תספר סיפור קצת שונה על העיר המיוחדת הזו.

מכירים את המצלמה שמצלמת את הכותל 24 שעות? אם לא עכשיו תוכלו להכיר

רחבת הכותל המערבי

טיילת החומות

הנה מקום שלא תצטרכו לעבוד בו קשה על הזוית של התמונה – טיילת החומות בעיר העתיקה משקיפה על הנוף הירוק-לבן של העיר ממעוף הציפור ומספקת אינספור אפשרויות לתמונות נהדרות של מקומות יפים בירושלים. תוכלו לטייל בצד הדרומי של הטיילת ולהשקיף על הרובע הארמני והרובע היהודי – משער יפו ועד לשער ציון, או לבחור את החלק הצפוני ולצלם את הרובע הנוצרי והרובע המוסלמי – משער יפו דרך השער החדש, שער שכם ועד שער הפרחים. הכניסה לשני חלקי הטיילת היא משער יפו. 

טיילת החומות

טיול עם הילדים על חומות העיר העתיקה עם אברהם טורס. הרשמו כאן!

הר הבית

כן כן, אנחנו יודעות שהר הבית זה המקום הברור מאליו. הנקודה הכי אייקונית בירושלים, שבתוכה וסביבה התרחשה ומתרחשת כל ההסטוריה הדחוסה של העיר הקדושה. מוקד לויכוחים לוהטים למשהו כמו שליש מהעולם. המקום הכי מפלג והכי מחבר בין מאמינים משלושת הדתות. קשה למצוא משהו חדש לומר על המקום אבל אנחנו ננסה: אז חוץ מזה שהר הבית וכיפת הסלע זה מקום חשוב מאוד ונקודה שיהיה מוזר אם תפספסו בביקור שלכם בירושלים, הוא גם אחד מהמקומות עם הצבעים הכי נהדרים לצילומים. 

השילוב של האבן הלבנה עם כיפת הזהב, צבעי הטורקיז והכחול עם השמים הרחבים מעליהם. 

התלבושות השונות של המבקרים במקום והארשת הרצינית שכולם עוטים. 

הר הבית זאת חגיגה של צבעים שממתגת את ירושלים באופן מדוייק ותמיד תגרום לתגובות מקהל העוקבים שלכן. 

הר הבית

ירושלים של כולם – סיור שלושת הדתות בעיר העתיקה. הרשמו עכשיו לסיור עם אברהם טורס

באסטות בשוק מחנה יהודה

קשה לבקר בירושלים בלי להיות לפחות פעם אחת במחניודה, העורק הקולינרי הכי טעים והכי צבעוני בעיר. שפע של בסטות מלאות בפירות וירקות צבעוניים ומגרים, פחמימות בכל צורה וצבע ומלא מלא אנשים ונשים במגוון תלבושות. קשה ללכת ברצף בשוק מחנה יהודה – בעיקר ביום שישי, אז השוק מתמלא בתיירים מכל הארץ והעולם שהופכים את ההליכה בשוק למאתגרת ואת מלאכת הצילום למרתקת.

שוק מחנה יהודה

טחנת הרוח במשכנות שאננים

משכנות שאננים אמנם נקראת שכונה, אך למעשה היא בניין רכבת ארוך שאי אז, כשירושלים היתה עדיין עיר קטנה ששכנה כולה בין חומות העיר העתיקה, נחשבה כשכונה אמיתית והראשונה מחוץ לחומות. היום משמש הבניין, שמקיף על הנוף היפהפה של החומה, כמרכז לאמנות וליוצרים. טחנת הרוח שממוקמת ממש מעל הבניין, הוקמה קצת לפני הבניין והיתה פעילה כעשרים שנה. המיקום הנהדר של הטחנה, שצופה על גיא בן-הינום ועל חומות העיר העתיקה, ביחד עם הלהבים המרשימים שמתנוססים מעליה, מספקים שלל אפשרויות לתמונות ירושלמיות נהדרות על רקע מקומות יפים בירושלים שמצטיינת בזה. בחלון הראווה של הטחנה תוכלו לראות גם את הכרכרה שמורה להפליא בה הסתובב מונטיפיורי בירושלים ולהתרשם מכרכרות היוקרה בהן הסתובבו עשירי העיר בזמנים עברו. 

עוד קצת על הטחנה ועל המוזיאון במקום תוכלו לקרוא כאן

טחנת הקמח ימין משה

כנסיית מריה מגדלנה בהר הזיתים

יש כל כך הרבה סיבות לבקר בהר הזיתים. חלקן הסטוריות וקשורות לאינספור המיתוסים שנקשרו במקום. חלקן אסתטיות ונובעות מכך שמפסגת ההר יש תצפית מצויינת לעיר העתיקה (וזאת הסיבה שרבות מהמפות העתיקות של האיזור צוירו מראש ההר). אבל אנחנו נמצאים כאן בגלל התמונות ויש אחת שאנחנו חושבים שתשמח במיוחד את הפיד שלכם: הראשים המוזהבים (והם באמת עשויים זהב טהור!) דמויי הבצל בראשי המגדלים של כנסיית מרינה מגדלנה. הכיפות הזהובות האלה מבצבצות מתוך העצים הירוקים שמקיפים אותן, ושילוב הצבעים יוצר תמונה עוצרת נשימה.

כנסיית מריה מגדלנה

סיור ג׳יפים בצפון מדבר יהודה עם אברהם טורס. הרשמו כאן

לוח מודעות בשכונת מאה שערים

כשאומרים למישהו (כנראה לא ירושלמי, המישהו הזה) את צירוף המילים ‘חרדי’ ו’ירושלים’ אחת האסוסיאציות הראשונות שתעלה לו יהיה צמד המילים ‘מאה שערים’. השכונה שהפכה להיות לסמל לכל מה שקשור בעולם החרדי. ההקשרים בהם עולה שמה של מאה שערים – הפגנות, אוכל אשכנזי מסורתי, נשות הטאליבן, אבנים בשבת – יצרו לה במשך השנים דימוי של שכונה מסתורית עם חוקים משלה. את כל זה משקפים היטב לוחות המודעות המפוזרים ברחובות הקטנים שיוצרים את השכונה. הלוחות האלה הם הלב הפועם של הקהילה, המקום בו מסופרות הרכילויות החשובות ומפורט המידע הרלבנטי. 

ה’פאשקווילים’ הלבנים עם הכיתוב השחור הפכו להיות אחד הסמלים של השכונה ואם תצליחו להבין מה כתוב שם, ייפתח לכם פתח להבנה טובה יותר של הקהילה החרדית. התמונה הזו היא מסמך אנושי מרתק ותגרום לכולם ללחוץ אוטומטית על הלייק.

מאה שערים

חייהם של החרדים – סיור מיוחד לכבוד פסח עם אברהם טורס! הרשמו עכשיו כאן

המפלצת בקרית יובל

המפלצת בירושלים יכולה לשמש כמודל לאופן שבו ניתן להפוך גינת שעשועים סתמית בפינה מרוחקת בעיר, לאייקון ולמוקד תיירותי. חווית הטיפוס במדרגות העקלקלות, ההמתנה בחלל הלח והדחוס ואז הירידה המהירה במגלשות לעבר האויר והאור, הם אלה שהפכו את הפסל לידוע בקרב כל ילדי ירושלים. האמנית שיצרה את הפסל תיארה אותו כאישה נשית אך מלאת נוכחות, והשוותה את חווית הגלישה בו לחווית הלידה והיציאה מהרחם. יכול להיות שהחיבור למקומות בסיסים כל כך בפסיכולוגיה האנושית הם אלה שמושכים למקום את המבקרים. אנחנו חושבים שהמראה הכל כך ייחודי של הפסל, שאי אפשר להתעלם ממנו במציאות או בתמונה, הם אלה שהפכו אותו לנקודת צילום פופולרית.

עוד קצת מידע על המפלצת תוכלו למצוא כאן

טיול לירושלים

נתיב הרכבת הקלה בשבת

דרך הנתיב של הרכבת הקלה בירושלים, אפשר להכיר את הרצף הגיאוגרפי והתרבותי של העיר. מהתחנה הראשונה בהר הרצל הסמוכה ליד ושם, דרך מרכז העיר ושוק מחנה יהודה, עבור במרכז הערבי של העיר בשער שכם והרחבה שמעליו וכלה בתחנות בשכונות המרוחקות יותר בעיר – פסגת זאב ונווה יעקב. כל כך הרבה אפשר ללמוד על ירושלים רק מהתבוננות בעולים ויורדים בכל תחנה, וכל כך הרבה תמונות אנושיות ומעניינות אפשר לתפוס רק שם. ובכל זאת, אנחנו כאן כדי לדבר לא על הרכבת עצמה אלא על הנתיב הפיזי עליו היא נוסעת. בסופי שבוע הופך הנתיב להיות עורק טיולים ארוך ומוסיף ניחוח אירופאי לכל תמונה שתצלמו עליו. אנחנו כמובן בעד שהרכבת תיסע גם בשבת, אבל מצליחים להעריך את האיכות של התמונות שמצולמות במקום כשהרכבת מושבתת.

נתיב הרכבת הקלה

תצפית על השקדיות בואדי של עין כרם

שווה לבקר בעין כרם לאורך כל השנה, מדובר בשכונה יפהפיה עם שילוב של טבע ירוק ואדריכלות מרתקת. ושווה במיוחד להגיע לביקור כשהשקדיות בעין כרם פורחות, החל מסוף ינואר ועד סוף מרץ. מנקודת התצפית ברחוב הראשי של עין כרם (מול מסעדת הבראסרי), תוכלו לצלם את הואדי, הירוק בדרך כלל, מתמלא בפריחה ורודה-לבנה ומשנה את הנוף. זה הדבר הכי דומה לפריחת הדובדבן שתמצאו בישראל, וייראה טוב במיוחד בגלריית התמונות שלכם ברשתות החברתיות.

ירושלים העיר העתיקה

סיורים בירושלים עם אברהם טורס – פרטים נוספים כאן

שתפו את הפוסט!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
עוד מהמגזין

AWARDS

אנחנו מודים לאורחינו עלהדרוגים הגבוהים שהעניקו לנו ואשר סייעו לנו לזכות בהקרה בין-לאומית