03-6249200
אילת ת"א ירושלים נצרת
מוזיאונים, גלריות ותערוכות בתל אביב - כל מה ששווה לראות בתל אביב
אברהם

אברהם

מוזיאונים, גלריות ותערוכות בתל אביב – כל מה ששווה לראות בתל אביב

מעשית, ולא משנה מה יטענו הירושלמים, תל אביב היא בירת ישראל, בטח בכל מה שקשור לאמנות ותרבות. שפע התערוכות מסחרר ואפשר להשתכר בכל ערב אם רק יודעים איפה נפתחת תערוכה חדשה. לקחנו על עצמנו את האתגר לעשות קצת סדר ויצרנו לכם רשימה של המקומות ו מוזיאונים בתל אביב שאנחנו חושבים ששוים ביקור.

תוכן עניינים

אמנות מבוססת

 • מוזיאון תל אביב 

אם יש מקום שמאחד חובבי אמנות מכל הז׳אנרים זה מוזיאון תל אביב לאמנות. כגוף שחרט על דגלו לקדם  שיח תרבותי ואמנותי בין עבר והווה, ולהפנות את זרקור המחקר לא רק אל האמנות הקאנונית אלא גם אל מהלכים ניסיוניים, המוזיאון מציג תערוכות מתחלפות שיתאימו גם לחובבי אמנות מודרנית קלאסית וגם למתעניינים ביצירות אקספרימנטליות ואדג׳יות. נקודת חובה לכל מבקר ומבקרת בתל אביב.
לאתר המוזיאון

 • גלריה גבעון

אם חשקה נפשכם באמנות גבוהה פרופר, כזאת שעומדת בגאווה מאחורי העמדה שיש אמנות טובה וטובה פחות, גלריה גבעון זה המקום שתרגישו בו בנוח. עם אוצרות מוקפדת ואמנים ישראליים מהשורה הראשונה, כאן תמצאו את האוירה של גלריה אמיתית שנותנת לאמנות את הכבוד שמגיע לה.
לאתר הגלריה

 • מוזיאון נחום גוטמן

נחום גוטמן היה איש אשכולות בתחום האמנות. וכשאנחנו אומרים אשכולות אנחנו מתכוונים שגוטמן צייר, אייר, פיסל וכתב כל חייו ובין לבין גם הספיק לטייל לא מעט. תערוכת הקבע במוזיאון מתבססת על יצירותיו של גוטמן ומשקפת את רוחו הצבעונית והתוססת. התערוכות המתחלפות מתכתבות עם יצירותיו של גוטמן וביחד הן מספקות מבט מעמיק על האמנות האירצישראלית מתחילת דרכה ועד היום. מתאים מאוד למשפחות – שווה לבדוק את לוז הסדנאות במקום.
לאתר המוזיאון

 • סדנאות האמנים

מפגשים בין אמנים ואמניות מעולמות שונים, מפרים את היצירתיות של כל הצדדים לטובת חובבי האמנות. וזה מה שנהדר בסדנאות האמנים – התערוכות מקשרות בין דורות שונים, אסכולות שונות, ובתי ספר ואקדמיות שונים לאמנות. בביקור במקום תגלו מהם הנושאים שמעסיקים, מטרידים, ומפעילים למעשה את שדה האמנות בזמננו. מילת המפתח במקום היא מגוון: של אמניות ואמנים, של טכניקות ושל מדיומים.
לאתר

 • בית האמנים

יוסף זריצקי שעל שמו קרוי המקום, היה אחד מבכירי האמנים הישראליים והשפיע עמוקות על אופן בו נוצרת אמנות בארץ. הבית שבו עבד הפך להיות מרכז לאמנות עכשווית עם סטודיואים וגלריה שמציגה תערוכות מתחלפות של אמנות פלסטית, עיצוב, מיצג, מיצב, וידיאו ויש אפילו גלרית פיסול ברחבת הבניין – על תשכחו להקיף את הבניין כדי לראות את הפסלים.
לאתר

 • גלריה רוזנפלד

הנה דוגמא למוסד אמנות שידע להתקדם עם רוח הזמן. מגלריה לאספנים בלבד שממוקמת במרכז העיר, הפכה גלריה רוזנפלד לבית של אמנים חריגים ואמנות ייחודית. עם אמנות קונצפטואלית ועבודות וידיאו ומקום של כבוד לאמנים שנחשבו "ילדים רעים" כמו רועי רוזן, בועז ארד, זויה צ'רקסקי ואלי גור אריה. האמנים הללו הביאו עימם שיח פוסט-מודרני מרענן לסצנה התל אביבית. יחד עם השינוי המהותי, שינתה הגלריה גם כתובת והיום ממוקמת בדרום העיר בחלל תעשייתי גדול. השינויים האלה מציבים את גלריה רוזנפלד כנקודת חובה להיכרות עם השיח העכשווי בעולם האמנות הישראלי ובכלל.
לאתר הגלריה

 • גלריה דביר

הקו האמנותי של אוצר הגלריה הפך להיות שם דבר בסצנת האמנות בישראל ובעולם. דביר אינטרטור ידוע כאוצר שבוחר בקפידה את האמנים והאמניות שמיוצגים על ידו, והבחירות הללו אף פעם לא שגרתיות. תפיסת האמנות של אינטרטור מגובשת, מובהקת וייחודית לגלריה דביר. מה שזה בתכלס אומר שאם נכנסתם לגלריה והתאהבתם – הוסיפו אותה כחלק קבוע מהביקורים שלכם בתל אביב. אם לא – אולי שווה לוותר.
לאתר הגלריה

 • גלריה חזי כהן

סיגלית לנדאו, אחת האמניות הישראליות המוכרות ביותר, מיוצגת בגלריה חזי כהן וזה יכול לתת לכם מושג לגבי סוג החוויה שתוכלו לקבל במקום. נקודת המוצא של הגלריה היא לנסות לעשות חיבור אמנותי בין דיסציפלינות שונות, מקומות שונים ודורות שונים, על בסיס ההבנה שהעכשווי מכיל את הכל: עבר, הווה, עתיד, כאן ושם. וכן, האמנות שתמצאו שם תהיה עכשווית ומגוונת מאוד. שווה לבקר במקום גם אם זה רק כדי להתפעל מחלל התצוגה המרשים.
לאתר הגלריה

 • גלריה עינגע

החלל האינטימי של גלריית עינגע הוא בית לאמנים ואמניות משובחים ביותר, רובם ציירים וצלמים. בעינגע מאמינים שאמנות היא צורך ולא מותרות, והאמנות שהם מציגים נותנת תוקף לדברים: האמנות שם נוגעת בחיי היום יום בצורה ישירה ומעניינת, ותתן לכם חומר רב למחשבה על איך משלבים אמנות וחיים לחוויה קבועה בלוז.
לאתר הגלריה

 • גלריית רו ארט

ברו ארט ממקדים את המאמצים באמנים מבטיחים אך פחות מוכרים, ועדיין מצליחים להיות אחת הגלריות הנחשבות בעיר.  מחוייבותה של הגלריה להציג עבודות של אמניות ויוצרים מבטיחים שרק מתחילים את דרכם בעולם האמנות, מבטיחה שכל תערוכה שתוצג במקום תפתיע את המבקרים.
לאתר הגלריה

רוצים לישון בתל אביב ולהרגיש בחו״ל? הזמינו חדר באברהם הוסטל תל אביב

אמנות-בתל-אביב

 • גלריה צדיק

בדרך כלל, אם את גלריה שמדברת על הנגשת של אמנות לקהל הרחב, יעקמו עליך את האף. גם מי שלא מבין באמנות, מעריך את העובדה שהוא לא מבין אותה ולפעמים זאת הסיבה שהוא ממשיך לצרוך אמנות שמשמעותה לא ברורה לו. גלריה צדיק מצליחה, למרות המתח המובנה, להנגיש אמנות לקהל. דרך אוצרות יצירתית, מחשבה מדוייקת על אמנים ומחירים זולים.
לדף הפייסבוק של הגלריה

 • גלרית חנינא

הקסם של גלריות שיתופיות מגיע מהחיבור של כמה מוחות יצירתיים שעובדים יחד ולחוד על אותו נושא. בגלריה חנינא מדובר בקבוצה גדולה של שותפים לדרך  – 16 אמניות ואמנים שהקימו את הגלריה כדי לקדם שיח תרבותי חדש והשמעת קולות רבים ומגוונים יותר מן השגור בעולם האמנות הישראלי. בגלריה הציגו אמנים מוכרים וגם כאלה שזאת היתה התערוכה הראשונה שלהם. החיבורים בין כל כך הרבה אנשים שונים מבטיחים שבכל פעם שתגיעו לגלריה, צפויה לכם חוויה שונה.
לאתר הגלריה

 • גלריה אלון שגב וגלרית גורדון

אם אתם קצרים בזמן ומחפשים מקום שירכז לכם את המיטב מהאמנות העכשווית בישראל, המתחם של גלריה אלון שגב וגלריית גורדון הוא המקום בשבילכם. שתי הגלריות הותיקות עברו לדרום העיר לחללים גדולים ומשופצים, ומציגים במקום תערוכות אמנות עכשווית של אמנים ישראלים ובינלאומיים. לגלרית גורדון גם גן פסלים פסטורלי – אל תפספסו!
לאתר גלרית אלון שגב

לאתר גלרית גורדון

 • גלרית הראל

תחילת דרכה של הגלריה היתה בכלל כסדנת הדפס שהתמחתה בהדפס רשת ותחריט. עם השנים והאמנים, החלו גם התערוכות שהציגו את עבודות האמנות שעברו במקום – בעיקר ספרי אמנות במהדורות שונות ופסלים. בין האמנים שהשתמשו בשירותי הסדנא ניתן למנות שמות כמו מנשה קדישמן ויגאל תומרקין. הגלריה מציגה כשלוש תערוכות בשנה.
לאתר הגלריה

 • גלריה שלוש

אם אתם בשכונת נווה צדק היפהפיה, שווה להוסיף גם סיבוב בגלרית שלוש, אחד ממוסדות האמנות הותיקים בעיר. בגלריה תוכלו למצוא עבודות של אמנים ואמניות ישראלים ובינלאומיים שעובדים במגוון טכניקות ומדיומים: וידאו ארט, ציור, פיסול, מיצב וצילום.
לאתר הגלריה

 • גלריה נגא

שתי נשים אמיצות עם חזון אמנותי מגובש היטב עומדות מאחורי ההצלחה בת 25 השנים של גלריה נגא. אם תשאלו אותן מה סוד ההצלחה הן תאמרנה שבמשך השנים שהגלריה קיימת, היא הפכה להיות משפחה של ממש לאמנים ולאמניות, לאוצרות ואפילו לאספנים שעברו במקום. התערוכות במקום מבוססות על חוש יצירתי, הבנה מעמיקה של החלל והצבה מדוייקת של העבודות במקום.
לאתר הגלריה

 • גלריה אינדי

לחובבי הצילום שבינינו – אל תפספסו ביקור בגלריה אינדי. הגלריה שמה לעצמה מטרה לתת במה לעבודות צילום ווידיאו ארט. הגלריה שיתופית ולא מסחרית והעבודות המוצגות בה נבחרות משיקולים אמנותיים בלבד – מה שהופך את התערוכות למעניינות ולא שגרתיות.
לאתר הגלריה

מבוסס עם נגיעות אלטרנטיביות

 • מוזיאון אילנה גור

בכניסה לביתה של אילנה גור, שמשמש כמוזיאון, תעבור בכם המחשבה שככה כנראה הרגישה אליס כשנפלה במנהרה: כניסה לעולם פלאות. אילנה גור, אמנית ודמות ייחודית בסצנת האמנות התל אביבית, אספה במשך שנים יצירות אמנות, ריהוט מסוגנן, פסלים ועוד דברים שאין להם הגדרה ספצפית. את האוסף הזה היא מציגה בבית גדול שצופה על נמל יפו, בטח מנקודות הנוף היפות בעיר. הסדר הכאוטי של היצירות, האקלקטיות ושלל הסגנונות והטכניקות יוצרות חווית שונה מכל מוזיאון או גלריה שאי פעם ביקרתם. 
לאתר המוזיאון

 • מוזיאון בית העיר

אונסק"ו הכריזו על מתחם ביאליק כאתר מורשת עולמי וזאת כי, כמו כל מי שביקר ברחוב, גם הם זיהו שמדובר ברחוב היפה ביותר בתל אביב. מוזיאון בית העיר שוכן בלב המתחם היפהפה הזה ומשמש כמרכז מוזיאלי ייחודי לתרבות אורבנית תל-אביבית. בתפריט האירועים תוכלו למצוא תערוכות מוקפדות לצד הפקות תיאטרון ומוזיקה לא שגרתיות. כשאתם מתכננים ביקור בתל אביב אל תשכחו לבדוק את אתר המוזיאון ולסמן לכם אירועים מעניינים. 
לאתר המוזיאון

אברהם יודע גם לארגן טיולים וחוויות ייחודיות לקבוצות. דברו איתנו כאן

 • גלריה ג'ינא

אם אתם רוצים הפסקה מאמנות עכשווית, איזו גיחה לעולם אופטימי ונעים יותר – לכו לבקר בגלרית ג׳ינא. גלריה ג'ינא שואפת לתמוך בחיפושם של האמנים הנאיבים אחר "גן העדן האבוד", לעודד אמנים אלו לחלוק את חזונם הנצחי המשקף את חיי היומיום; וכן לשמש עבורם כפורום בו יוכלו לחשוף את הגיגי הלב והנפש הילדיים שלהם. שיטוט בין העבודות הצבעוניות ומלאות האופימיות בגלריה, ייתן לעיניים וללב שלכם רגע של מנוחה ואולי אפילו תקווה. 
לאתר הגלריה

 • מתחם קריית המלאכה

ההסטוריה של מתחם קרית מלאכה היא ההסטוריה של העיר תל אביב מקופלת בתוך מבנה תעשייתי. המתחם הוקם כמפעל מלאכה זעירה, עם יותר מ400 חללים לאומנים מתחומי הלבשה ותפירה, עץ ורהיטים, עור ומוצריו, מוצרי מתכת, מכונות, כלי הובלה, ציוד חשמלי ואלקטרוני ועוד. עם השנים המקום התיישן, עסקים נסגרו והאיזור כולו ננטש ונשכח. החללים שנזנחו משמשים היום כאחד ממרכזי האמנות התוססים ביותר בעיר עם סטודיואים וגלריות שמציגות תערוכות מתחלפות במגוון גדול של סגנונות, טכניקות ומדיומים. כשתגיעו למקום הדבר הראשון שתשימו לב אליו הוא הכמות הגדולה של יצירות הגרפיטי באיזור שמגדירות את רוח המקום. בקרוב אמור להפתח במקום מתחם Eyecon שיהיה מרכז חדשני וראשון מסוגו ללימוד צילום והצגת תערוכות צילום. 
איך להגיע

 • המרכז לאומנות עכשווית

על פניו, המרכז לאמנות עכשווית לא שונה מגלריות אחרות שמציגות אמנות עכשווית. בפועל, התערוכות במקום הן תצוגות עוצרות נשימה של שימוש יצירתי בחלל עם עבודות ממדיומים שונים. החללים השונים לובשים ופושטים צורה בהתאם לתערוכות ומפתיעים בכל ביקור מחדש. 
לאתר המרכז

 • גלריה ברוורמן

עם התמחות בעולמות של וידאו ארט ומיצבים ועם אמנים שמגיעים מרקעים ודורות שונים, גלריה ברוורמן מציגה תערוכות מגוונות, מפתיעות, משעשעות ומעוררות מחשבה. התערוכות בגלריה נותנות פרספקטיבה מרעננת ועכשווית לאמנות ולחיים. 
לאתר הגלריה

חללים אלטרנטיביים

 • גלריה החללית

בבניין מגורים תל אביבי ישן ומעט מוזנח, נעדר שילוט והכוונה, שוכנת גלריה החללית. כדי למצוא את הגלריה צריך לחפש אותה בתוך הבניין עד שמגיעים לדירה פרטית רבת חדרים בקומה שניה, שהיא חלל התצוגה של הגלריה. מיקום הגלריה בתוך דירה פרטית, מייצר מצד אחד תחושת זרות ואולי אפילו חטטנות, ומצד שני מאפשר תחושת בית ונוחות כשמתרגלים למקום. הדירה והבניין משמשים אמנים צעירים למגורים ולעבודה משותפים – יש גם אירועים מסוגים שונים. שווה לבדוק לפני שמגיעים למקום. 
איך להגיע

 • אברהם הוסטל

השם אמנם מבלבל אך אל תטעו – קומת הגלריות בהוסטל מארחת תערוכות מתחלפות של אמנים מסקרנים בתחילת דרכם, והתערוכות מצויינות. הגלריות הן שילוב של אמנות אורבנית וציורי קיר גדולים לצד תערוכות יחיד אינטימיות במגוון רחב של טכניקות. את הסיור בבניין שווה לסיים בגג בקומה 3 עם בירה קרה ובריזת ערב נהדרת. 
לאתר ההוסטל

אמנות באברהם הוסטל תל אביב

 • Tiny Tiny Gallery

כשתגיעו לסיבוב קולינרי בשכונת פלורנטין (וכדאי שתבואו, זאת שכונה עם סצנה קולינרית מצויינת) אל תשכחו לעצור ליד התערוכה שמוצגת כולה בחלון ראווה. הגודל המצומצם של הגלריה מוציא מהיוצרים והיוצרות טונות של יצירתיות ברוח אורבנית ותל אביבית. 
לעמוד הפייסבוק

 • קן הקוקייה

אנשי קן הקוקייה כותבים על עצמם שהם ׳כלבו של אמנות, תרבות וקולינריה׳. והם מצליחים להעמיד סטנדרטים גבוהים בכל אחד מהתחומים. תפריט האוכל מצויין, התערוכות נהדרות ואירועי התרבות יוצאי דופן. אם אתם מחפשים לסגור ערב תל אביבי במתחם אחד – קן הקוקייה זאת בחירה מצויינת. 
לדף הפייסבוק

 • כולי עלמא

רחבת מסיבות שהיא גם גלרית אמנות מתחלפת, בכולי עלמא תוכלו להתחיל את הערב בסיור שקט בין העבודות המוצגות, להתפעל מהכשרון של האמניות הצעירות על כוס קוקטייל קפוא ולסיים את הערב במסיבה עם מוסיקה משובחת עם מיטב התקליטנים התל אביביים והבינלאומיים. 
לאתר כולי עלמא

 • ספוטניק

להשתכר בנוחות זאת שאיפה של רבים מהבליינים התל אביביים, וספוטניק מצליח לייצר להם את האוירה והמקום הנכונים – ולא שוכח גם קצת אמנות בדרך. כמולטי-בר שדואג להביא את העתיד לתל אביב, יש בספוטניק תפריט אוכל, בר אלכוהול וגלריה לאמנות צעירה וסופר-עכשווית. 
לדף הפייסבוק

 • גלריה בן-עמי

במתחם קטן ואינטימי, צמוד לקפה החשמל המצויין, ממוקמת גלריה בן-עמי. בכל תערוכה, תוכלו למצוא את סיפורם של האנשים המרכיבים אותה. של האמנים והאוצרים שחלמו חלום ובאו להגשים אותו בגלריה. אם אתם בעניין של הפסקת קפה בטיול שלכם – זה המקום בטוב ביותר לשלב בו קפה מצויין ואמנות נהדרת. 
לאתר הגלריה

 • גלריה 3X3

חללי התצוגה של הגלריה הם חלונות הראווה של מלון באלנבי ועמוד אינסטגרם. הגלריה מציגה אמנות חברתית ורבות מהתערוכות שלה עוסקות בנושאים חברתיים טעונים. 
לדף הפייסבוק של הגלריה

 • גלריה קו 16 

קו 16 שנוסע בדרום תל אביב פוגש בדרכו סוגיות פוליטיות, חברתיות והיסטוריות הקשורות לעיר. מקימות הגלריה זיהו את המסלול הסמלי שעושה קו האוטובוס וקראו לגלריה הקהילתית שהקימו על שמו. הגלריה מציגה אמנות חברתית והתערוכות שלה עוסקות בבעיות חברתיות ופוליטיות בישראל. 
לדף הפייסבוק של הגלריה

 • בית קנדינוף

אם חשקה נפשכם באמנות גבוהה לצד חוויה קולינרית ושכל החבילה ביחד תהיה פרופר, בית קנדינוף הוא המקום בשבילכם. עם אוצרות מוקפדת של האמנות ותפריט אוכל מבוסס על חומרי גלם טריים – החוויה הסופית מצליחה לשמור על רמה גבוהה גם באמנות וגם בקולינריה. 
לאתר בית קנדינוף

 • המקרר

בבית הקירור לשעבר של השוק הסיטונאי בתל אביב פועל היום מתחם תרבות ואמנות שמציג תערוכות קבוצתיות מתחלפות וגם סטודיואים של אמנים ואמניות שעובדים במקום. שווה להציץ בלוח האירועים לפני שמגיעים לביקור. 
לדף הפייסבוק של המקרר

סיורים בתל אביב עם אברהם טורס! כל מה שטוב, טעים ויפה בתל אביב. הכנסו לאתר שלנו להתרשם ולהרשם

שתפו את הפוסט!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
עוד מהמגזין

AWARDS

We thank our guests for recognizing us widely and nominating us for so many local and international awards.